Az életbiztosítás nem a hagyaték része! Ezt sokan elfelejtik.

Az életbiztosítás nem minden esetben örökölhető

Az életbiztosítás nem minden esetben örökölhető

Ha az életbiztosítások kerülnek szóba, akkor napjainkban egyre többen érdeklődnek a befektetéssel kombinált típusok iránt. Ugyanakkor jogosan merül fel az érdeklődők részéről az is, hogy mi történik haláleset esetén. A hagyaték részét képezi az életbiztosítás? A legfontosabb annak hangsúlyozása, hogy a szerződés megkötésekor mindenképpen ajánlott kedvezményezettet megnevezni. S hogy miért lényeges ez? Amennyiben nem kerül sor kedvezményezett megnevezésére, úgy a szerződő fél halála esetén mind a megtakarított vagyon, mind a térítés hagyatéki eljárást útján kerülhet csak a jogos örököshöz.

További negatívuma annak, ha nem nevez meg a szerződő kedvezményezettet, az, hogy a hosszadalmas eljárás még ráadásul illeték megfizetésének kötelezettségével is jár. Továbbá érdemes azzal is tisztában lenni, hogy a kedvezményezetti úton történő vagyonszerzés nem illetékköteles, vagyis sem kamatadót, sem illetéket nem kell fizetni. A Grantis tájékoztatása szerint illetékmentes a halálesetkor történő kifizetés, tehát mindenképpen megéri kedvezményezettet megnevezni.

A haláleset alkalmával a lelki megrázkódtatás éppen elég terhet jelent, s ha felelősen gondolkodva nem marad el a kedvezményezett megjelölése, akkor ezzel sok problémától és plusz költségektől megkímélhetjük szeretteinket. Az életbiztosítási ajánlatok közötti választáshoz megéri szakember segítségét kérni, aki a területet ismerve nyújt tanácsot, szem előtt tartva egyéni igényeit és céljait. Ha független szakértő mellett dönt, akkor biztos lehet abban, hogy kizárólag az Ön, mint ügyfél érdekei lesznek az elsődlegesek a tanácsadás során.